Yatağan Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak - Emlakinfo
Emlakİhaleler

Yatağan Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak

Yatağan Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak

Muğla’nın Yatağan ilçesinde yatırım fırsatı sunuldu. Mülkiyeti Yatağan Belediye Başkanlığı’na ait olan 8 adet mesken cinsinde gayrimenkul, düzenlenecek ihale ile satılacak.

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 17 Ocak 2022 günü düzenlenecek. İhalenin Yatağan Belediye Binası Meclis Toplantı Salonunda düzenleneceği kaydedildi.

Satışa sunulan konutlar 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutlar için uygun muhammen bedeller belirlendi. Konutlar; zemin kat, 1’inci kat, 2’nci kat, 3’üncü kat ve 4’üncü katlarda yer alıyor.

FİYATLAR 252 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Yatağan Madenler Mahallesi’nde 4 adet konut satışa sunuldu. Bu konutların brüt büyüklükleri 110 metrekare olarak belirtildi. Konutların fiyatları ise 425 bin TL ile 478 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 12 bin TL seviyesinden başlıyor.

Yatağan’ın Konak Mahallesi’nde de 4 adet konut satışa sunuldu. Konutların brüt büyüklükleri 122 metrekare ile 137 metrekare arasında değişiyor. Fiyatları ise 252 bin TL ile 280 bin TL arasında değişiyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre ihale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık artıma usulü ile düzenlenecek.

İhaleye katılacak yatırımcılardan; ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı sureti, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname, imza beyannameleri gibi belgeler talep ediliyor.

Yatağan Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak