Yalova ve Isparta'ya yeni millet bahçeleri kazandırılıyor | Emlakinfo
EmlakGündemProjeler

Yalova ve Isparta’ya yeni millet bahçeleri kazandırılıyor

Yalova ve Isparta'ya yeni millet bahçeleri kazandırılıyor

81 ilde planlanan projeler aynı zamanda bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasını da olumlu anlamda etkiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi projeleri, şehirlerin yeşil alan miktarını artırırken vatandaşlara nitelikli bir sosyal yaşam alanı kazandırıyor.

Bakanlığın millet bahçesi projeleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla yürütülüyor. TOKİ‘den yapılan bilgilendirmeye göre, Yalova ve Isparta’daki yeni millet bahçesi çalışmaları ihale sürecine girdi.

YALOVA MERKEZ’DE KURULUYOR

Yalova’da inşa edilecek yeni millet bahçesi projesi, Merkez ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yer alacak. 111 bin 759 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek söz konusu projede çok sayıda sosyal donatıya yer verilecek.

İhalesi dün yapılan projenin yer tesliminden sonra 330 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Projede inşaat çalışmalar ise ihaleyi kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra başlaması bekleniyor.

ISPARTA KARAAĞAÇ’A MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ!

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Isparta’nın Merkez ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilecek millet bahçesi projesinin ihalesi, 17 Haziran günü yapılacak. Projede çalışmaların bu tarihten sonra başlaması bekleniyor.

Isparta’da yeşil alanı bol, nitelikli bir sosyal yaşam alanı sunacak söz konusu proje, 30 bin 453 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek. Projenin yer tesliminden sonra 300 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Öte yandan proje görselleri ve sosyal donatılara dair tüm detaylar ihaleden sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

Yalova ve Isparta'ya yeni millet bahçeleri kazandırılıyor