Tuzla'da kentsel dönüşüm kapsamında riskli yapıların yıkımı devam ediyor | Emlakinfo
Kentsel Dönüşüm

Tuzla’da kentsel dönüşüm kapsamında riskli yapıların yıkımı devam ediyor

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde bir süredir kentsel dönüşüm projesi gündemdeydi. Tuzla Belediyesi tarafından bölgede dönüşüm resmen uygulanmaya başlandı.

Sabah’ta yer alan habere göre, Tuzla’nın İstasyon Mahallesi’nde bulunan ve 1999 senesinde yaşanan depremden önce inşa edilmiş Ormet Sitesi’nin yıkımı yapıldı. 7 blok 63 dairenin bulunduğu sitenin yıkımında ilk kepçeyi Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın kendisi vurdu.

“TUZLA’YI DEPREME HAZIR HALE GETİRECEĞİZ”

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Deprem gerçeğini asla unutmadık ve unutmayacağız. Vatandaşlarımız ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah İçmeler Mahallesi’ndeki dönüşüm, Beşevler dönüşümü ve Tıp Kent Sitesi’nin dönüşü ve diğerleri ile birlikte bugün Ormet Sitesi’nin yıkımını gerçekleştiriyoruz. Kuzey Anadolu Fay Hattı’na çok yakın, ilçelerden birisi olduğumuz için bu dönüşümlerde vatandaşımızın her zaman yanındayız. Özellikle sitelerimiz başta olmak üzere dönüşüm isteyen ve bunu acilen yapalım diyen vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Onlar birlikte dönüştürüyoruz. Vatandaşlarımız ile birbirimizi kırmadan bu dönüşümü gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yeni dönüşüm alanları için yapılan görüşmelerden bahseden Başkan Yazıcı, “Bugün burada 63 daire var. Tuzla’da 38 site ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Bunların hepsi kooperatif usulü oldu. Dar gelirli vatandaşlarımızın kıt kanaat geçinip elde ettiği daireler bunlar. Bireysel olarak da bazı binaların yıkımını, dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Dönüşümde Tuzla lider durumundadır. Yapı stokunu artırarak Tuzla’yı depreme hazır hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.