TOKİ'nin Malatya'daki yeni dönüşüm projesi için düğmeye basıldı | Emlakinfo
Kentsel DönüşümToki

TOKİ’nin Malatya’daki yeni dönüşüm projesi için düğmeye basıldı

TOKİ'nin Malatya'daki yeni dönüşüm projesi için düğmeye basıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’da yeni bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek. Söz konusu projenin ihale süreci başladı. Sosyal konut projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm projelerine de devam eden TOKİ, Türkiye genelinde doğal afetlere karşı güvenli yapı stokunun kurulmasında önemli çalışmalar yürütüyor.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi’nde hayata geçirilecek proje ile 541 adet konut ve 22 adet dükkan inşa edilecek. Proje alanında çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmaları da yapılacak.

İHALESİ GELECEK AY

TOKİ Malatya Yeşilyurt Yakınca Kentsel Dönüşüm Projesi‘nin ihalesi 14 Aralık 2021 günü düzenlenecek. Projede inşaat sürecinin ihalenin tamamlanmasının ardından başlaması bekleniyor.

Projede hayata geçirilecek konutların özellikleri, konutların satış süreci, fiyat ve ödeme seçenekleri, konut teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından duyurulması bekleniyor.

TOKİ güvencesi ile Yeşilyurt Yakınca’da nitelikli bir yaşam alanının kurulacağı projede anahtar teslimlerinin ise inşaatın başlamasından sonra 650 takvim günü içerisinde olacağı belirtildi.

BURSA KESTEL’DE YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Sosyal konut projelerine de tüm hızıyla devam eden TOKİ, Bursa’nın Kestel ilçesinde yeni bir projenin hayata geçirileceğini duyurdu.

Kestel’deki yeni TOKİ projesinde 251 adet konut, 1 adet ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Projenin ihalesi ise 6 Aralık günü düzenlenecek. Yeni yılın ilk aylarında inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

TOKİ'nin Malatya'daki yeni dönüşüm projesi için düğmeye basıldı