TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu kampanya devam ediyor | Emlakinfo
Toki

TOKİ’nin arsa alıcılarına sunduğu kampanya devam ediyor

TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu kampanya devam ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa sunulan arsaları vadeli bir şekilde satın alan yatırımcılara, borcunu erkenden ödeyip tapusuna erken kavuşma fırsatı sunuldu. Ayrıca kampanyada yüzde 10 indirim de uygulanıyor.

TOKİ’nin arsa alıcılarına yönelik başlattığı kampanyaya başvurular devam ediyor. Söz konusu kampanya, 12 Ekim ile 27 Ekim 2021 tarihlerinde geçerli olacak. Son tarihten sonra yapılacak ödemelerde indirim uygulanmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

Söz konusu yüzde 10 indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonuna kadar başlamış olan arsa alıcıları dahil edildi. Taksit sayıları 12 ay ve daha az kalmış olan arsa alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyaya başvuruda bulunacak yatırımcının, başvuru tarihi itibarıyla borç kapatmanın gerçekleştirildiği aya ait taksit ödemelerini gerçekleştirilmiş olma zorunluluğu ve geriye dönük taksit borcu olmama zorunluluğu da aranıyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyen yatırımcılar, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla başvurusunu sunabilecek.

KONUT KAMPANYASI SONA ERDİ

TOKİ’nin konut ve iş yeri alıcılarına yönelik güz döneminde sunduğu yüzde 22 indirim kampanyası, geçtiğimiz gün sona erdi. TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, bu kampanyadan 15 bin 313 kişinin yararlandığı belirtildi. Bu yıl sonuna kadar konut, iş yeri veya arsa alıcılarına yönelik yeni bir indirim kampanyası beklenmiyor.

TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu kampanya devam ediyor