TOKİ'den İzmit'te 1105 yeni konut | Emlakinfo
Toki

TOKİ’den İzmit’te 1105 yeni konut

TOKİ'den İzmit'te 1105 yeni konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni projelerini ihale ediyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Kocaeli’nin İzmit ilçesi Cedit Mahallesi‘nde hayata geçirilecek yeni projenin ihalesi yapıldı. Projede inşaat sürecinin, ihalenin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle başlaması bekleniyor.

TOKİ İzmit Cedit Mahallesi projesinde toplam bin 105 adet konut inşa edilecek. Deprem tehlikesine karşı güvenli yapı olma özelliği taşıyacak konutlarda aynı zamanda modern ve ferah bir yaşam alanı sağlanacak.

PROJENİN DETAYLARI

TOKİ İzmit Cedit Mahallesi projesinde 693 adet 2+1 ve 412 adet 3+1 daire tipi seçeneklerine sahip konutlar inşa edilecek.

Proje kapsamında aynı zamanda 6 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Hayata geçirilecek sosyal donatılar ile bölgede nitelikli bir yaşam alanı sağlanmış olunacak.

YATAY MİMARİLİ PROJE

TOKİ’nin son yıllardaki projelerinde olduğu gibi İzmit Cedit Mahallesi’nde de inşa edilecek projede yatay mimarili tasarım kullanılacak. Modern tasarım çizgileri etrafında oluşturulacak yapılar, doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları sunacak. Bölgede, dükkan ve çarşısıyla yeni bir mahalle kurulacak.

TOKİ İzmit Cedit Mahallesi projesinde satışa sunulacak konutların fiyatları, ödeme seçenekleri, başvuru dönemi, kura çekim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından paylaşılması bekleniyor.

TOKİ'den İzmit'te 1105 yeni konut
Denizli Oto Ekspertiz