TOKİ tarafından yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte tüm detaylar | Emlakinfo
Toki

TOKİ tarafından yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte tüm detaylar

TOKİ tarafından yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte tüm detaylar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal ve kentsel dönüşüm konutlarının yanı sıra dönem dönem mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin satış sürecini yürütüyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, 29 farklı şehirde yer alan toplamda 307 adet arsa, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesi ile satılacak. Arsaların tahmini satış bedeli 2 milyar 882 milyon 791 bin TL olarak belirtildi.

Söz konusu satış ihalesi, açık artırma usulü ile düzenlenecek. İhalelerin 22 ve 23 Aralık 2021 günleri düzenleneceği açıklandı. İhaleler, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında eş zamanlı olarak düzenlenecek. Ayrıca Emlak Müzayede aracılığıyla online katılım da mümkün olacak.

ARSALARIN SATIŞA SUNULDUĞU ŞEHİRLER

TOKİ tarafından satışa sunulan yaklaşık 2 milyon 454 bin 735 metrekare büyüklüğündeki 307 arsa şu şehirlerde yer alıyor: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Artvin Aydın, Batman, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon.

22 Aralık’ta düzenlenecek ihalede; Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Diyarbakır, Muğla ve İzmir’deki arsaların satışı yapılacak.

23 Aralık’takinde ise Aydın, Antalya, Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin, Manisa, Artvin, Samsun, Trabzon, Elazığ, Adana, Afyonkarahisar, Batman, Çorum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Kırşehir, Konya ve Malatya’da bulunan arsalar satılacak. Arsalara ve ihalelere dair tüm detaylara TOKİ İl Müdürlükleri veya TOKİ çağrı merkezi aracılığıyla ulaşılabilir.

TOKİ tarafından yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte tüm detaylar