TOKİ tarafından Seyhan'da kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor | Emlakinfo
Kentsel DönüşümToki

TOKİ tarafından Seyhan’da kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor

TOKİ tarafından Seyhan'da kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor

Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle güvenli yapı stokunun oluşmasına önemli katkılar sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda kentsel dönüşüm projeleriyle modern ve sağlıklı yaşam alanlarının kurulmasını sağlıyor.

TOKİ tarafından Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan Barbaros ve Bey mahallelerinde kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Projenin ihalesi bugün düzenlendi.

682 KONUT İNŞA EDİLECEK

TOKİ Adana Seyhan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. Etap çalışmasında 682 adet konutun yanı sıra 1 adet 4 dükkanlı ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

Bölgede hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesiyle güvenli ve modern bir yaşam alanı kurulacak. Projede inşaat çalışmalarının ise ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra başlaması bekleniyor.

Yapılan ihale bilgilendirmesinde projenin yer tesliminden sonra 650 takvim günü içerisinde tamamlanması gerektiği belirtildi.

PAMUKKALE’DE YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Türkiye’nin dört bir yanında yeni proje çalışmalarını sürdüren TOKİ, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yeni bir projenin inşa edileceğini duyurdu. Projede ihale süreci başladı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Pamukkale’deki yeni projenin ihalesi 16 Kasım 2021 günü düzenlenecek. Bu tarihten sonra projede çalışmalar başlayacak. Öte yandan proje kapsamında 496 adet konut, 2 adet toplamda 16 dükkanlı ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılacak.

TOKİ tarafından Seyhan'da kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor