TOKİ tarafından Kayabaşı'nda yeni konutlar inşa edilecek | Emlakinfo
İhalelerToki

TOKİ tarafından Kayabaşı’nda yeni konutlar inşa edilecek

TOKİ tarafından Kayabaşı'nda yeni konutlar inşa edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yatırımlarına tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu şehirlerinin yanı sıra İstanbul’daki projelerine de devam ediyor.

TOKİ’nin İstanbul ilçeleri arasında oldukça fazla proje ürettiği Başakşehir’in Kayabaşı bölgesinde yeni etap çalışmaları hayata geçireceği duyuruldu.

Kayabaşı Batı Bölgesi’nde hayata geçirilecek 1. Kısım etap çalışması ve 2. Kısım etap çalışmasında toplamda 1454 yeni konut kurulacak. Projelerin ihale süreci başladı.

İHALELER EYLÜL AYINDA

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Kayabaşı Batı Bölgesi 1. Kısım çalışması kapsamında 729 adet konut ve 25 adet dükkan hayata geçirilecek. projede aynı zamanda alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Projenin ihalesinin 29 Eylül 2021 günü düzenleneceği belirtildi.

Kayabaşı Batı Bölgesi 2. Kısım çalışmasında ise 725 adet konut, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Bu projenin ihalesi ise 30 Eylül günü düzenlenecek.

ÇALIŞMALAR YAKIN ZAMANDA BAŞLAYACAK

Başakşehir’in son yıllarda büyük gelişim kaydeden bölgesi Kayabaşı’nda TOKİ tarafından nitelikli yeni yaşam alanları kuruluyor. TOKİ’nin hayata geçirdiği konutlar deprem tehlikesine karşı güvenli yapı olma özelliği taşırken modern ve ferah bir yaşam da sunuyor.

Kayabaşı’nda hayata geçirilecek 1454 yeni konut için inşaat çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanmasından sonra başlaması bekleniyor. Projedeki konutlara dair detaylar ise daha sonraki aylarda TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

TOKİ tarafından Kayabaşı'nda yeni konutlar inşa edilecek