TOKİ tarafından Antakya'da 464 konut inşa edilecek | Emlakinfo
Toki

TOKİ tarafından Antakya’da 464 konut inşa edilecek

TOKİ tarafından Antakya'da 464 konut inşa edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), birçok şehirde yeni projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

TOKİ’nin sosyal konut projeleri, dar ve orta gelirli vatandaşa uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansını sunarken şehirlerin güvenli konut stokuna önemli katkı sağlıyor.

Hatay’ın Antakya bölgesinde yeni TOKİ projesi hayata geçirilecek. İhale sürecinde olan proje kapsamında 464 adet konut inşa edilecek.

TOKİ Hatay Antakya projesinin ihalesi 5 Temmuz günü düzenlenecek. İhaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve yer tesliminin de yapılmasıyla inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

550 GÜN İÇİNDE TAMAMLANACAK

Antakya’nın Aksaray Mahallesi’nde inşa edilecek projenin yer tesliminden sonra 550 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Proje kapsamında ayrıca 24 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Projede hayata geçirilecek konut türleri, büyüklükleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, başvuru tarihleri, kura takvimi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki süreçte TOKİ tarafından paylaşılması bekleniyor.

KARABÜK’TE OKUL PROJESİ

Bir yandan tüm bölgelerde kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine devam eden TOKİ, diğer yandan şehirlerin ihtiyaç duyduğu yapıları da hayata geçiriyor. TOKİ’nin Karabük’te 2 yeni okul projesi hayata geçireceği duyuruldu.

Karabük Merkez ilçesinde inşa edilecek okul projeleri için ihale açıldı. Beşbinevler Mahallesi’nde 12 derslikli eğitim binası, Fevzi Çakmak Mahallesi 8 derslikli eğitim binası TOKİ güvencesiyle inşa edilecek.

TOKİ tarafından Antakya'da 464 konut inşa edilecek