TOKİ tarafından 9 şehirde 187 arsa satışa sunuldu | Emlakinfo
İhalelerToki

TOKİ tarafından 9 şehirde 187 arsa satışa sunuldu

TOKİ tarafından 9 şehirde 187 arsa satışa sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra dönem dönem yatırım fırsatı da sunuyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, 9 ilde yer alan toplam 187 arsa için açık artırmanın geçerli olduğu satış ihalesi düzenlenecek. Söz konusu ihale, 6 Temmuz 2021 günü TOKİ’nin Ankara ve İstanbul’daki hizmet binalarında gerçekleştirilecek. İhaleye aynı zamanda eş zamanlı olarak Emlak Müzayede aracılığıyla online da katılım gösterilecek.

ARSALARIN BULUNDUĞU ŞEHİRLER

TOKİ tarafından uygun fiyatlarla satışa sunulan arsalar şu şehirlerde yer alıyor: Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Uşak. Arsalara ve ihaleye dair detaylar, TOKİ çağrı merkezi veya il hizmet müdürlüklerinden öğrenilebilir.

FİYATLAR 133 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Satışı konu olan söz konusu arsaların fiyatları 133 bin TL’den başlayarak arsa özelliğine göre 72 milyon TL’ye kadar yükseliyor. KDV’den muaf tutulan arsalar için yüzde 25 peşinat verilmesi durumunda 60 ay vade olanağı sağlanıyor.

İstanbul’da 1 adet satışa sunulan arsa Arnavutköy ilçesinde yer alıyor. Ticaret+konut alanı imar durumunu taşıyan bu arsanın büyüklüğü 25 bin metrekare olarak belirtilirken satış fiyatı, 72 milyon 963 bin TL olarak belirtildi.

Ankara’nın Gölbaşı ve Sincan ilçelerinde 8 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 2 milyon 250 bin TL ile 8 milyon 337 bin TL arasında değişiyor.

TOKİ tarafından 9 şehirde 187 arsa satışa sunuldu