TOKİ indirim kampanyasından yararlanma şansı devam ediyor | Emlakinfo
Toki

TOKİ indirim kampanyasından yararlanma şansı devam ediyor

TOKİ indirim kampanyasından yararlanma şansı devam ediyor

TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konut projeleri, konut sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştırıyor.

TOKİ sosyal konut projelerinde uygun konut fiyatları belirlenirken uzun ve kolay ödeme seçenekleri de vatandaşlara sunuluyor. TOKİ tarafından aynı zamanda son yıllarda indirim kampanyası da sunuluyor.

TOKİ’nin 2021 indirim kampanyasında yüzde 20 indirim sunuldu. Ödemelerini erkenden yapıp tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine indirim olanağı sağlandı.

SON 2 HAFTA!

TOKİ 2021 indirim kampanyası bahar dönemi başvuruları 21 Nisan’da başladı. Kampanya için son başvuru tarihi olarak 28 Mayıs günü belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak ödemelerde indirimin uygulanmayacağı belirtildi.
Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla kampanyaya başvurabilecek.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, 2021 yılı indirim kampanyasından geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan alıcılar yararlanabilecek. Borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlara borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları ödemeler de kampanyaya dahil edildi. Öte yandan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasının dışında tutuldu.

Vatandaşların kampanyadan yararlanabilmesi için TOKİ’ye aidat veya herhangi bir borcu bulunmaması gerekiyor. Öte yandan kamu bankaları aracılığıyla kampanyaya özel kredi desteği de sunuluyor.

TOKİ indirim kampanyasından yararlanma şansı devam ediyor