TOKİ 2021 Güz Dönemi indirim kampanyası devam ediyor | Emlakinfo
Toki

TOKİ 2021 Güz Dönemi indirim kampanyası devam ediyor

TOKİ 2021 Güz Dönemi indirim kampanyası devam ediyor

Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ev sahibi olamamış vatandaşların bu hayallerine kavuşmasına sunduğu uygun fiyatlar ile sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda son yıllarda indirim imkanını da yatırımcılarına sunuyor.

TOKİ’nin 2021 yılı güz dönemi indirim kampanyası 21 Eylül günü başlamıştı. Kampanya için son başvuru günü olarak 19 Ekim günü belirlendi.

TOKİ’nin güz dönemi indirim kampanyasında kalan borcunun tamamını ödeyip tapusuna kavuşmak isteyenlere yüzde 22 indirim uygulanıyor. Ayrıca borcunun en az yüzde 25’lik kısmını ödeyenler de kampanyaya dahil edildi. Kampanyadan TOKİ projelerinden konut ve iş yeri alıcıları yararlanıyor.

KREDİ FIRSATI SUNULDU

TOKİ’nin indirim kampanyasına dahil olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla başvurusunu yapabilecek. Öte yandan borcunun tamamını ödemek isteyen konut alıcılarına Ziraat Bankası ve HalkBank tarafından yüzde 1.37 faiz oranından 120 ay vadeli kredi sunuluyor. İş yeri alıcıları için ise yüzde 1.57 faiz oranından 120 ay vadeli kredi imkanı sağlanıyor.

KİMLER YARARLANIYOR?

TOKİ 2021 güz dönemi indirim kampanyasına, geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları dahil edildi. Ödenecek taksit sayısı 12 ay ve bundan daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları kampanyadan yararlanamayacak. Öte yandan kampanyaya dahil olmak için TOKİ’ye herhangi bir borcun olmaması gerekiyor.

TOKİ 2021 Güz Dönemi indirim kampanyası devam ediyor