SON DAKİKA

Emlakinfo

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar sona yaklaştı

İstanbul’da önemli projeler arasında gösterilen Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar yüzde 91 seviyesinde bitirildi. Projede ilk ray kaynağı da yapıldı.

GoogleNews Abone ol
Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar sona yaklaştı
Bu haber 03 Nisan 2021 - 21:02 'de eklendi

AA’nın aktardığı habere göre, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının Şeyhli istasyonunda ilk ray kaynağı töreni düzenlendi. Törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, İstanbul’a kazandırdıkları Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi eserlere değinerek kenti, İstanbul Havalimanı ile dünyanın transit merkezi yaptıklarını ifade etti.

5 METRO HATTINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İstanbul’a bugüne dek 80 kilometrelik kent içi raylı sistem kazandırdıkları bilgisini paylaşan Bakan Karaismailoğlu, “Devam ettiğimiz 5 önemli metro hattının toplam uzunluğu tam 91 kilometredir. Çok yakında yapımına başlayacağımız iki metro hattı da 13,5 kilometre uzunluğundadır. Projelerimiz tamamlandığında, İstanbul’un kent içi raylı sistemlerinin yarısını bakanlığımız yapmış olacaktır” şeklinde konuştu.

YIL SONUNDA HİZMETE AÇILABİLİR

7,4 kilometre uzunlukta olan ve 4 istasyona sahip Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı metro hattında bugün itibarıyla hattın tünel inşaatındaki kazıları bitirdiklerini, projenin tünel ve iç kaplama betonu imalatları ile birlikte istasyon betonarme ve ince işlerinin sürdüğünü kaydeden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Önümüzdeki yıl veya 2022’ye kalmadan, yıl sonuna burayı hizmete açacağız. Sadece Sabiha Gökçen’i değil bu aradaki 4 istasyonun bulunduğu mahalleleri de İstanbul’daki merkezlere bağlıyoruz” diye konuştu.

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar sona yaklaştı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER