Kentsel DönüşümToki

Mevlana Mahallesi’ndeki projenin 7’nci etabında yıkım başlıyor

Mevlana Mahallesi'ndeki projenin 7'nci etabında yıkım başlıyor

Milliyet’te yer alan habere göre, Yıldırım’ın Mevlana Mahallesi’nde 7’nci etap çalışması için 2 Nisan günü yıkım çalışmaları başlayacak.

Projenin ihalesi Mayıs ayında yapılacak. Öte yandan çalışmalar ile 307 bağımsız bölümün hayata geçirilmesi planlanıyor.

“MODEL OLACAK PROJE”

Mevlana Mahallesi’nde hayata geçirilecek 7’nci etap çalışmasının bütün bölgeye model olacak bir proje olduğuna dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bursa’ya da örnek olacak bir proje oldu. Burada otoparklar ve yeşil alanlar oluşturduk, arkadaki dairelerin de yolu göreceği şekilde bir proje çalıştık. Projeyi TOKİ desteği ile gerçekleştireceğimiz için Belediye bütçesinden de kaynak çıkmayacak. Eski yapıların yıkılarak yerine modern, güvenli binaların yapılacağı bir proje. Burada kazandığımız tecrübe de bizim için önemli olacak” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’da yaşanabilir alanlar ortaya çıkarma adına çalışmalar yürüttüklerinden bahseden Başkan Yılmaz, “Hassas davranıyoruz ve bunun da model olacağına inanıyoruz. Hemşehrilerimizle birlikte daha yaşanılabilir, daha müreffeh bir ilçe inşa ediyoruz. 2 Nisan Cuma günü bölgede yıkım çalışmaları ile dönüşümün önündeki son engelleri de kaldırmak üzere başlayacağımız 7. Etap Projemizin Yıldırım’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Mevlana Mahallesi'ndeki projenin 7'nci etabında yıkım başlıyor