Manisa Şehzadeler'de 39 gayrimenkul satışa sunuldu | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Manisa Şehzadeler’de 39 gayrimenkul satışa sunuldu

Manisa Şehzadeler'de 39 gayrimenkul satışa sunuldu
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yer alan toplam 39 adet gayrimenkul, düzenlenecek satış ihalesiyle satılacak.

Gayrimenkullerin mülkiyeti Şehzadeler Belediye Başkanlığı’na ait durumda bulunuyor.

Satışı konu olan gayrimenkuller arasında 30 adet arsa, 4 adet iş yeri ve 5 adet mesken vasıflı gayrimenkul bulunuyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, gayrimenkul satış ihalesi 15 Haziran 2021 günü, 1. Anafartalar Mahallesi’nde bulunan Şehzadeler Belediye binasında düzenlenecek.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan 30 adet arsa, Şehzadeler’in Ağaççobanisa, Çamköy, Karaoğlanlı, Sancaklı,Tepecik, Yeniharmandalı ve Yukarıçobanisa mahallelerinde bulunuyor. Arsaların fiyatları 15 bin TL ile 531 bin TL arasında değişiyor.

Mesken vasıflı gayrimenkuller Karaoğlanlı Mahallesi’nde yer alırken fiyatları, 120 bin TL ile 140 bin TL arasında değişiyor. Meskenlerin 1’i boş durumda, diğerlerinin ise kiracıya sahip olduğu belirtildi.

Satışa sunulan 4 adet iş yeri ise Adnan Menderes Mahallesi’nde yer alıyor. Bu gayrimenkullerin fiyatları 100 bin TL ile 1 milyon 250 bin TL arasında değişiyor. İhalede talep edilen geçici teminat tutarı 3 bin TL ile 37 bin 500 TL arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Satışa sunulan gayrimenkullerin ihalede 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satılacağı belirtildi. Gayrimenkullere ve ihaleye dair tüm detayların Şehzadeler Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği belirtildi.

Manisa Şehzadeler'de 39 gayrimenkul satışa sunuldu