Kırıkkale Delice'de 191 adet sosyal konut satışa çıktı | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Kırıkkale Delice’de 191 adet sosyal konut satışa çıktı

Kırıkkale Delice'de 191 adet sosyal konut satışa çıktı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen sosyal konut projeleri, ev sahibi olma hayalleri kuran dar ve orta gelirli vatandaşları bu hayallerine kavuşturuyor.

TOKİ tarafından Kırıkkale’de yeni satış süreci başlatıldı.

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde yer alan TOKİ projesindeki 191 adet konut satışa sunuldu. Satışa sunulan konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi seçenekleri taşırken uygun fiyatları barındırıyor.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

Konutlara başvurular başlarken son başvuru tarihi olarak 18 Haziran 2021 günü belirlendi. Yatırımcılar, Ziraat Bankası aracılığıyla başvurularını iletebilecek. Öte yandan projede 25 Haziran günü yapılacak kura çekimiyle hak sahipleri ve yedek üyeler belirlenecek. Seyircisiz olarak düzenlenecek kura çekimi TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

FİYATLARI 144 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Kırıkkale Delice projesinde alt gelir grubu için 104 adet 2+1 tipinde konut satışa sunuldu. Bu konutların fiyatları 144 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre artıyor.

2+1 konutlar için yüzde 12 veya yüzde 20 peşinat talep ediliyor. Yatırımcılara 180 ay ve 240 ay vade seçenekleri de sunuluyor. Bu konutlar için talep edilen peşinat tutarı 28 bin TL seviyesinden başlıyor.

Projede orta gelir grubu için ise 87 adet 3+1 daire tipi şeklinde konut satışa sunuldu. Bu konutların fiyatları 210 bin TL’den başlıyor. 3+1 konutlar için talep edilen peşinat tutarı 42 bin TL seviyesinde görülüyor. Bu konutlar için yüzde 10 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vadeli, yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda ise 180 ay vadeli ödeme planı sunuluyor.

Kırıkkale Delice'de 191 adet sosyal konut satışa çıktı