KİPTAŞ'ın halka açık gayrimenkul müzayedesi yoğun ilgi gördü | Emlakinfo
Emlak

KİPTAŞ’ın halka açık gayrimenkul müzayedesi yoğun ilgi gördü

emlakinfo_kiptaş

İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, bir süredir halkın katılımına açık gayrimenkul satış müzayedeleri düzenliyor. 6’ncısı dün düzenlenen müzayedenin yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, KİPTAŞ’ın 6. Gayrimenkul Müzayedesinde 48 adet dükkan, 4 arsa, 36 adet konut ve 1 çekme karavanı cinsinde gayrimenkul satışa sunulmuştu.

Müzayedenin birinci oturumunda Locamahal Veliefendi Konutları’ndaki 36 konut; Bahçeşehir, Zeytinburnu ve Hadımköy’de bulunan toplam 44 dükkan; Başakşehir’de 3, Silivri’de 1 olmak üzere toplam 4 arsa satışa sunuldu. Bu oturumda 36 konut toplam 45 milyon 378 bin 345 liraya satıldı.

İkinci oturumda ise 12 dükkan 14 milyon 963 bin 985 liraya satıldı. 3 arsa 54 milyon 686 bin liraya, bir çekme karavan ise 88 bin liraya satıldı. Bu oturumda Başakşehir’de 35 milyon liraya satışa sunulan arsa, 44 milyon 200 bin liraya alıcı buldu.

ELDE EDİLEN GELİR KONUT PROJELERİNE GİDECEK

KİPTAŞ Genel Merkezinde düzenlenen müzayedede bir konuşma gerçekleştiren KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Bugün de 6’ncı müzayedemizi düzenliyoruz. 200 milyonun üzerinde değere sahip 84 tane gayrimenkulü satışa sunduk. Amacımız burada şeffaf olmak. Yeni ürettiğimiz projelerdeki konutları ve ticari birimleri müzayedemizde satışa çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Müzayededen elde edilen gelir hakkında bilgi veren Kurt, “Buradan elde edeceğimiz gelir ile sosyal konut ve orta gelir grubuna üreteceğimiz projelerde finansman sağlamayı hedefliyoruz. Ülkedeki bu ekonomik sıkıntılar, dövizdeki artışlar, inşaat maliyetinin artışlarından dolayı ucuz konut üretmek, her geçen gün zorlaşıyor. O yüzden müzayedelerden elde edeceğimiz gelir bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

emlakinfo_kiptaş