KİPTAŞ’ın 7. Gayrimenkul Müzayedesi 24 Aralık’ta düzenlenecek - Emlakinfo
Emlakİhalelerİnşaat

KİPTAŞ’ın 7. Gayrimenkul Müzayedesi 24 Aralık’ta düzenlenecek

KİPTAŞ'ın 7. Gayrimenkul Müzayedesi 24 Aralık'ta düzenlenecek

İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, kent genelinde hayata geçirdiği sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarının yanı sıra dönem dönem gayrimenkul satış ihaleleri de düzenliyor.

KİPTAŞ’tan yapılan bilgilendirmeye göre, 7’ncisi düzenlenecek olan gayrimenkul satış ihalesinde İstanbul ve İzmit’teki KİPTAŞ projelerinde bulunan 64 adet dükkan ve 2 adet konut satılacak.

Söz konusu satış ihalesinin 24 Aralık 2021 günü KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenleneceği açıklandı. Tek oturumda düzenlenecek satış ihalesi, KİPTAŞ’ın web sayfasından canlı yayınlanacak.

UYGUN KONUT FİYATLARI GÖRÜLÜYOR

KİPTAŞ’ın 7. Gayrimenkul Müzayedesinde satışa sunulan konutların fiyatları, 741 bin 542 TL ve 760 bin 833 TL olarak belirtildi. Konut fiyatlarına KDV dahil durumda. Satışa sunulan konutlar, hemen teslim özelliği ile Locamahal projesinde yer alıyor.

İhalede satılacak 64 adet dükkanın fiyatları ise 192 bin TL ile 6 milyon 164 bin TL arasında değişiyor. Dükkanların yer aldığı projeler şöyle: Başakşehir Vaditepe 1. Etap, Başakşehir Vaditepe Gölevleri, Zeytinburnu Sahilpark Evleri, Locamahal Veliefendi Konutları, KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları, KİPTAŞ İzmit Çınar Evler.

Satışa sunulan konut ve dükkanlar için yüzde 40 peşinat verilmesi durumunda kalan tutar için her altı ayda bir yüzde 9 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay vade imkanı sağlanıyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

KİPTAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede, söz konusu gayrimenkul satış ihalesinde açık artırma usulü ile satışın yapılacağı belirtildi. Diğer KİPTAŞ müzayedelerinde olduğu gibi bunda da elde edilecek gelir, kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerinde kullanılacak.

KİPTAŞ'ın 7. Gayrimenkul Müzayedesi 24 Aralık'ta düzenlenecek