KİPTAŞ'ın 5'inci gayrimenkul müzayedesi yarın yapılacak | Emlakinfo
EmlakGündemİhaleler

KİPTAŞ’ın 5’inci gayrimenkul müzayedesi yarın yapılacak

KİPTAŞ'ın 5'inci gayrimenkul müzayedesi yarın yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra halka açık gayrimenkul satış müzayedeleri de düzenliyor.

KİPTAŞ’ın bu müzayedelerinde uygun fiyatlı gayrimenkuller, açık artırma ile satışa çıkarılıyor.

KİPTAŞ’ın 5. Gayrimenkul Müzayedesi yarın düzenlenecek. Bu müzayedede KİPTAŞ mülkiyetine bulunan 26 dükkan ve 6 adet arsa, İGDAŞ mülkiyetinde bulunan 1 bina ve 1 arsa satışı yapılacak.

Söz konusu müzayedenin saat 11:00’da KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nün Konferans Salonunda düzenleneceği belirtildi. Müzayedeye aynı zamanda online olarak da katılım gösterilecek.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

KİPTAŞ mülkiyetindeki Bahçeşehir Vaditepe 1. Etap’ta yer alan 11 ticari birim, Bahçeşehir Vaditepe Gölevleri’ndeki 5 ticari birim, Referans Başakşehir Vadi’deki 8 ticari birim, Hadımköy 2. Etap’ta bulunan 1 ticari birim, Zeytinburnu Sahilpark’taki 1 ticari birim olmak üzere toplam 26 ticari ünite; Başakşehir’de 5, Silivri’de 1 adet olmak üzere 6 adet arsa satışa sunuldu.

KİPTAŞ'ın 5'inci gayrimenkul müzayedesi yarın yapılacak

İGDAŞ mülkiyetinde yer alan ‘Merter Eski Hizmet Binası’ ve ‘Ünalan İkmal Sahası Arsası’ da söz konusu müzayedede satılacak.

GELİR KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA

KİPTAŞ daha önce Ekim 2019 ve Aralık 2019, Mart 2020 ve Ekim 2020 dönemlerinde 4 kez halka açık gayrimenkul satış müzayedesi düzenlemişti. Bu müzayedelerden elde edilen gelir, İstanbul’da uygulanan kentsel dönüşüm çalışmalarına aktarılmıştı. 5’inci müzayededen elde edilecek gelirin de kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılacağı belirtildi.

Gayrimenkul Müzayedesi