İhaleler

Kayseri Kocasinan’da 18 adet arsa satışa sunuldu!

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Yapılan bilgilendirmede, ihalenin 6 Nisan 2021 günü Kayseri Kocasinan Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan 18 adet arsalar içinde konut alanı imar durumunu, küçük sanayi alanı imar durumunu, ticaret alanı imar durumunu taşıyan arsalar yer alıyor. İhalede 1 adet iş yeri özellikli gayrimenkul de satılacak.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Kocasinan Erkelet Mahallesi’nde 11 adet konut alanı imar durumunu taşıyan arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 450 bin TL ile 3 milyon 150 bin TL arasında değişiyor. Arsalar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 13 bin 500 TL seviyesinden başlıyor.

Şeker Mahallesi’nde 5 adet küçük sanayi alanı imar durumunu taşıyan arsalar satışa sunuldu. Bu arsaların büyüklükleri 800 metrekare olarak belirtildi. Arsalar için 1 milyon 100 bin TL muhammen bedel belirlenirken geçici teminat tutarı 33 bin TL olarak belirtildi.

Arsalara ve ihalenin tüm diğer detaylarına ilişkin bilgilerin Kocasinan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden alınabileceği belirtildi. Öte yandan satışa sunulan 1 adet iş yeri, Mevlana Mahallesi’nde yer alırken 1 milyon 250 bin TL muhammen bedeli bulunuyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/c maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi. İhaleye katılım göstermek isteyen gerçek veya tüzel kişilerden bazı belgeler talep ediliyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK