Kartal ve Tuzla'da 2 adet arsa satışa sunuldu | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Kartal ve Tuzla’da 2 adet arsa satışa sunuldu

Kartal ve Tuzla'da 2 adet arsa satışa sunuldu

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından İstanbul’un son yıllarda büyük gelişim kaydeden ilçeleri Kartal ve Tuzla’da 2 adet arsa vasıflı gayrimenkul satışa sunuldu.

Satışa sunulan arsalar için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. Yapılan bilgilendirmeye göre, ihaleler 17 ve 18 Haziran günlerinde Cağaloğlu Fatih’te bulunan Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı binasında yapılacak.

Arsalar için toplam 13 milyon 520 bin 700 TL satış bedeli belirlendi. Öte yandan arsalar konut alanı ve sanayi alanı imar durumunu taşıyor.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Kartal’ın Soğanlı Mahallesi‘nde yer alan konut alanı imar durumlu arsanın ihalesi 17 Haziran’da düzenlenecek. 871 metrekare yüzölçümüne sahip arsa için ihalede 4 milyon 359 bin TL tahmini satış bedeli belirlendi. Arsa için 1 milyon 307 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Tuzla’nın Orhanlı Mahallesi‘nde yer alan arsa ise sanayi alanı imar durumunu taşıyor. 18 Haziran günü ihale edilecek arsa için 9 milyon 161 bin TL tahmini satış bedeli belirtildi. 3 bin 393 metrekare büyüklüğe sahip arsa için ihalede 2 milyon 748 bin TL geçici teminat bedeli belirlendi.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulüyle yapılacak.

Kartal ve Tuzla'da 2 adet arsa satışa sunuldu