Karasu'da 2 adet arsa satışa sunuldu | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Karasu’da 2 adet arsa satışa sunuldu

Karasu'da 2 adet arsa satışa sunuldu

Mülkiyeti Karasu Belediyesi’ne ait olan 2 adet arsa için gayrimenkul satış ihalesinin düzenleneceği belirtildi. Sakarya’nın Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi‘nde yer alan arsalar için toplam 13 milyon 412 bin 381 TL satış bedeli belirlendi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 30 Aralık 2021 günü saat 14.00’da düzenlenecek. İhalenin Karasu Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonunda düzenleneceği aktarıldı.

Satışa sunulan arsaların ikisi de ‘turistik tesis alanı’ imar durumunu taşıyor. Öte yandan arsalar ihalede tek tek satılacak.

ARSALARIN FİYATLARI NE KADAR?

Karasu Aziziye Mahallesi’nde 3 bin 394 metrekare büyüklüğe sahip arsa için 5 milyon 838 bin TL muhammen bedel belirlendi. Bu arsa için ihalede 175 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Satışa sunulan diğer arsanın büyüklüğü ise 4 bin 455 metrekare olarak belirtildi. Bu arsa için ihalede 7 milyon 575 bin TL muhammen bedel belirlenirken 227 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

KAPALI ZARFTA TEKLİFLER ALINACAK

Karasu Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36’ncı maddesine göre kapalı teklif usulü ile düzenlenecek ve kapalı zarfla gelecek teklifler sonrasında arsaların satışı gerçekleşecek.

İhaleye ve satışa sunulan arsalara dair detaylı bilgilere Karası Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Şefliği biriminden ulaşılabileceği belirtildi.

Karasu'da 2 adet arsa satışa sunuldu