Karabük'te 9 adet gayrimenkul satışa çıkarıldı | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Karabük’te 9 adet gayrimenkul satışa çıkarıldı

Karabük'te 9 adet gayrimenkul satışa çıkarıldı

Mülkiyeti Karabük Belediye Başkanlığı’na ait olan 9 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek. Gayrimenkullerden 8’i iş yeri özelliğini taşırken 1 adet de arsa satışa sunuldu.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 24 Haziran 2021 günü yapılacak. Gayrimenkuller için toplam 46 milyon 700 bin TL satış bedeli belirlendi. Öte yandan gayrimenkuller ihalede tek tek satılacak.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

5000 Evler Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan 3 bin 200 metrekarelik arsa için 3 milyon TL muhammen satış bedeli belirlendi. Bu gayrimenkul için 2886 sayılı Yasanın 35/c maddesine göre açık teklif usulü ile teklifler kabul edilecek. Öte andan 90 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Satışa sunulan 8 adet iş yeri ise Bayır Mahallesi’nde yer alıyor. Bu gayrimenkullerin büyüklükleri 126 metrekare ile 138 metrekare arasında değişiyor. Fiyatları ise 6 milyon TL ile 6 milyon 500 bin TL arasında değişiyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, satışa sunulan iş yerleri, Devlet İhale Kanunu’nun 2886 sayılı Yasa 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ihale edilecek.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden nüfus kayıt örneği, yerleşim belgesi, noter tasdikli imza beyannamesi, geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösteren belge, ortak girişim varsa noter tasdikli ortak girişim beyannamesi gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak tüzel kişiliğin sicile kayıtlı bulunduğu Ticaret Sanayi Odası veya ilgili meslek odasından 2021 yılında alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğunu gösterir belge ve imza sirküleri talep ediliyor.

Karabük'te 9 adet gayrimenkul satışa çıkarıldı