İstanbul ilçesi Sultangazi'de kentsel dönüşüm projesi tanıtıldı | Emlakinfo
Kentsel Dönüşüm

İstanbul ilçesi Sultangazi’de kentsel dönüşüm projesi tanıtıldı

İstanbul ilçesi Sultangazi'de kentsel dönüşüm projesi tanıtıldı

İstanbul ilçelerinde deprem tehlikesine karşı kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Avrupa yakası ilçesi olan Sultangazi’de de kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Sultangazi ilçesinin çehresini değiştirecek, riskli yapıları güvenli yapılara dönüştürecek kentsel dönüşüm projesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sultangazi Belediyesi ve TOKİ ortak çalışması ile hayata geçiriliyor.

Proje hakkında konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, en önemli proje planını Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Vatandaşlar buranın bir an önce dönüşmesini, burada can ve mal güvenliğinin sağlanabileceği konutların yapılmasını istiyordu. Seçim dönemi ve sonrasındaki yaptıkları çalışmalarla bölgede yaşanılabilir, yatay mimari içinde konutlar üretmek için çalıştık. Toplam bin 112 dairemiz var. Bu proje, 377 daire artarak ortaya çıkmış olacak” ifadelerini kullandı.

120 AY VADELİ ÖDEME İMKANI

Proje kapsamında 90 bin lira ile 120 bin lira katkı isteklerinin olduğunu, vatandaşlara 120 ay vade hakkı tanıdıklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, ödemelerin konut teslimlerinden sonra başlayacağının altını çizdi.

Vatandaşlara destek olacaklarını belirten Başkan Dursun, “Vatandaşımız faiz ve bankayla da uğraşmak zorunda kalmayacak. TOKİ’nin kendi içinde sağladığı finansman destekle vatandaşımız huzurlu ortama kavuşacak” diye konuştu.

Projenin kar ya da rant amaçlı yapılmadığını vurgulayan Başkan Dursun, “Kazançlı olan komşularımız olacak. Hiçbir müteahhide bağlı kalmadan ev sahibi olacaklar. Biz, onlar huzurlu yaşasın diye elimizden geleni yapmaya hazırız. Projemizi sunduk. Elbette artık bundan sonraki karar mülkiyet sahiplerinin” ifadelerini kullandı.

İstanbul ilçesi Sultangazi'de kentsel dönüşüm projesi tanıtıldı