GündemToki

İskenderun’da millet bahçesi kuruluyor

İSKENDERUN YEŞİLE DOYACAK

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Hatay’ın İskenderun ilçesinde millet bahçesi inşa ediliyor. Eski stadyumun alanında hayata geçirilecek proje, Hataylılara doğa ile iç içe bir sosyal yaşam alanı sunacak.

İSKENDERUN YEŞİLE DOYACAK

İskenderun Millet Bahçesi alanında millet kıraathanesi, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanı, dinlenme alanı, piknik alanı, geniş peyzaj alanı bulunacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, proje alanında 650 metrekare büyüklüğünde yürüyüş parkuru, 680 metrekare büyüklüğünde bisiklet parkuru, 1060 metrekare büyüklüğe sahip biyolojik gölet, 1800 metrekare büyüklüğünde piknik alanı, 1100 metrekare büyüklüğünde çocuk oyun alanı, 1300 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı spor sahası ve 71 araç kapasiteli otopark hayata geçirilecek.

İSKENDERUN YEŞİLE DOYACAK

TOKİ’NİN HATAY’DAKİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Dar ve orta gelirli vatandaşlara sunduğu sosyal konutlar ile barınma ihtiyaçlarına yanıt veren TOKİ, Hatay’daki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. TOKİ’nin Hatay’da son 19 sene içerisinde 7 bin 842 sosyal konut inşa ettiği belirtildi. Bu konutlardan 7 bin 695’i tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Hatay’ın birçok ilçesinde üretilen TOKİ projeleri, uygun fiyat ve uzun ödeme seçenekleriyle kaliteli yaşam alanı sunuyor. Bu projeler aynı zamanda şehrin güvenli yapı stoku oluşturma çalışmasına da katkıda bulunuyor.