SON DAKİKA

Emlakinfo

İmar işlemlerinde elektronik hizmet alımı, son 1 yılda dikkat çeken seviyede arttı

Koronavirüs salgın sürecinde her alanda olduğu gibi tapu ve imar işlemlerinde de online çözümler öne çıktı. Bu dönemde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün online hizmetlerinin yanı sıra belediyelerin elektronik uygulamaları da vatandaşlardan ilgi gördü.

GoogleNews Abone ol
İmar işlemlerinde elektronik hizmet alımı, son 1 yılda dikkat çeken seviyede arttı
Bu haber 03 Nisan 2021 - 21:09 'de eklendi

Bursa İnegöl Belediyesi 2020 Nisan döneminde kullanıma sunduğu e-imar uygulamasının 1 yıl içinde binlerce vatandaş tarafından kullanıldığını duy

urdu. Tapılan bilgilendirmede, son 1 yılda 97 bin 176 kişi, siteyi ziyaret edip işlemlerini online ortamda tamamladı.

Milliyet’te yer alan habere göre, İnegöllü vatandaşlar söz konusu elektronik uygulama sayesinde internet üzerinden sıra beklemeden doğrudan taşınmazlarıyla ilgili imar bilgilerine erişebiliyor.

7/24 HİZMETE AÇIK

Vatandaşlara sunulan e-imar uygulaması hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yeni nesil belediyecilik hizmetleri kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda hedeflerimiz, hayallerimiz var. Her geçen gün de bu hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. İnegöl Belediyesi olarak internet üzerinden sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz arasında olan e-imar sorgulama sayfası da bunlardan biri. Sayfamız her geçen gün daha çok ziyaretçi ağırlıyor. Yaptığımız son güncellemelerle de e-imar üzerinden yapılan işlemlerimiz 7/24 kesintisiz olarak vatandaşımızın hizmetine sunuldu” ifadelerini kullandı.

MART AYINDA EN YÜKSEK RAKAM

Uygulamanın gün geçtikçe daha da tercih edilir olduğunu belirten Başkan Taban, “Hizmete alındığı Nisan 2020 tarihinden itibaren aylık en yüksek sayfa görüntülenme sayısına Mart 2021 döneminde 12 bin 08 ile ulaşan e-imar uygulamamız, dönem itibari ile bakıldığında ise son bir yıl içerisinde 97 bin 176 sayfa görüntülenme sayısına erişti. Günlük 100’e yakın vatandaşımızın ortalama 390 sorgulama yaptığını düşünecek olursak; belediyemize gelmeden bilgi alabildiği bir platformun daha etkin kullanılması halinde vatandaşlarımız oturdukları yerden, sıra beklemeden taşınmazları ile ilgili imar bilgilerine erişebilmektedirler” şeklinde konuştu.

İmar işlemlerinde elektronik hizmet alımı, son 1 yılda dikkat çeken seviyede arttı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER