İBB tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak - Emlakinfo
Emlakİhaleler

İBB tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

İBB tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan 3 adet arsa, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesi ile satılacak.

Satışa sunulan arsalar Beyoğlu, Şişli ve Eyüpsultan ilçelerinde bulunuyor. Arsaların tamamı konut alanı imar durumunu taşıyor. Arsalar ihalede tek tek satılacak.

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesinin 5 Ocak 2022 günü saat 10.00’da Fatih Aksaray’da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenleneceği kaydedildi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

İBB tarafından Şişli’de satışa sunulan arsa, Mecidiyeköy Mahallesi’nde yer alıyor. 2 bin 860 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için 3 milyon 626 bin TL muhammen bedel belirlendi. Arsa için 108 bin TL geçici teminat talep ediliyor.

Beyoğlu’nda satışa sunulan arsa ise Pirimehmetpaşa Mahallesi’nde bulunuyor. Bu arsa için 2 milyon 676 bin TL muhammen bedel belirlenirken 80 bin TL geçici teminat talep ediliyor. Arsanın büyüklüğü ise 2 bin 670 metrekare olarak belirtildi.

Eyüpsultan’ın Alibeyköy bölgesinde satışa sunulan arsa, konut alanı + yola terkli imar durumunu taşıyor. 2 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip arsa için 2 milyon 125 bin TL muhammen bedel belirlendi. Bu arsa için 63 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Satışa sunulan arsalar için düzenlenecek ihalenin, İhale Yönetmeliği’nin 38’inci maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi. İhaleye katılım şartları ve diğer tüm detaylara İBB aracılığıyla ulaşılabileceği belirtildi.

İBB tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak