Hava durumu 22 Mart 2022 Salı Bölgelerimizin Son durumu açıklandı! | Emlakinfo
Gündem

Hava durumu 22 Mart 2022 Salı Bölgelerimizin Son durumu açıklandı!

Bugün 22 Mart 2022 Salı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 22 Mart 2022 Salı hava tahmin raporu açıklandı
Bugün 22 Mart 2022 Salı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:
Bugün 22 Mart 2022 Salı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Muğla, Sinop, Ağrı ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Trakya ve kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına(40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

22 Mart 2022 Salı BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kocaeli çevrelerinin karla karışık yağmurlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinde yağmurlu

İSTANBUL 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRKLARELİ 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KOCAELİ 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

DENİZLİ 0°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

İZMİR 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 4°C, 15°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 5°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

KAYSERİ -6°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

KONYA -2°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Sinop çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -6°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

DÜZCE 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde iç kesimleri hafif kar yağışlı

KASTAMONU -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde iç kesimleri hafif kar yağışlı

ZONGULDAK 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

22 Mart 2022 Salı ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Bayburt dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

SAMSUN 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TOKAT 0°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -12°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -14°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -3°C, 8°C

Parçalı bulutlu

VAN -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

22 Mart 2022 Salı GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Siirt çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 0°C, 9°C

Parçalı bulutlu

SİİRT 0°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA 3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

22 Mart 2022 Salı DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Ege’de fırtına; Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerine kadar doğusu ile sabah saatlerinde Batı Karadeniz’in batısı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı ile 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, 22 Mart 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde 3,0 m; Görüş: Orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları ile 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege’nin kuzeyi ile Güney Ege’nin güneyi yağmur ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege’nin güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, açıkları ile 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinden sonra batısı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinde yer yer 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde hafif kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, 22 Mart 2022 Salı öğle saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Denizli Oto Ekspertiz