Hava durumu 16 Mart 2022 Çarşamba Bölgelerimizin Son durumu açıklandı! | Emlakinfo
Gündem

Hava durumu 16 Mart 2022 Çarşamba Bölgelerimizin Son durumu açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 16 Mart 2022 Çarşamba hava tahmin raporu açıklandı
Bugün 16 Mart 2022 Çarşamba Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nu güneydoğusu ile Samsun, Ordu, Tokat, Erzincan, Iğdır ve Mardin çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa, yer yer 70 km/sa), yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Marmara ve Karadeniz’de güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette , İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa, yer yer 70 km/sa), yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgârın; İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa, yer yer 70 km/sa), yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, kar örtüsüne sahip yüksek kesimlerde yerdeki karın savrulması sonucu tipi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

16 Mart 2022 Çarşamba BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 1°C, 13°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 1°C, 8°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ -1°C, 12°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 1°C, 12°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -6°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 0°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 3°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 1°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

ADANA 2°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 4°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY -1°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -3°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa, yer yer 70 km/sa), yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

ANKARA -4°C, 7°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR -4°C, 9°C

Parçalı bulutlu

KAYSERİ -9°C, 2°C

Parçalı bulutlu

KONYA -6°C, 4°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

BOLU -8°C, 8°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE -3°C, 12°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU -7°C, 7°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 0°C, 9°C

Parçalı bulutlu

16 Mart 2022 Çarşamba ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve 16 Mart 2022 Çarşamba sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 1°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TOKAT -6°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON 1°C, 6°C

Çok bulutlu, doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimleri ile Erzincan ve Iğdır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa, yer yer 70 km/sa), yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -14°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -19°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -5°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -7°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Mardin çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP -3°C, 7°C

Parçalı bulutlu

SİİRT -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 0°C, 9°C

Parçalı bulutlu

16 Mart 2022 Çarşamba DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’in batısında fırtına; Doğu Karadeniz, Güney Ege ile Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, doğusu batıdan 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Doğu Karadeniz’de 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, yarın (Çarşamba) öğleden sonra güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinde güneyi, sabah saatlerinde kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra geneli güneybatıdan 2 ila 4, yer yer 5; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinde yer yer 7 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, güneyi 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde doğusu ile öğle saatlerinden sonra geneli güneybatıdan 3 ila 5 yer yer 6, bugün (Salı) akşam saatlerinde 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 5 ila 7, bugün (Salı) akşam saatlerinde batısı 8 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, doğusu yer yer 3,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey yönlerden 4 ila 6, sabah kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,75 ila 1,25 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Denizli Oto Ekspertiz