Hava durumu 14 OCAK 2021 Cuma Bölgelerimizin Son durumu açıklandı! | Emlakinfo
Gündem

Hava durumu 14 OCAK 2021 Cuma Bölgelerimizin Son durumu açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 14 OCAK 2021 Cuma hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 14 OCAK 2021 Cuma hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 14 OCAK 2021 Cuma hava tahmin raporu açıklandı
14 OCAK 2021 Cuma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

 Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile Çanakkale’nin doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyılarında sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde görülmesi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde (1100 metre üzeri kesimlerde) yer yer yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

14 OCAK 2021 Cuma Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-90 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

DOĞU KARADENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! : Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması bekleniyor. Kar yağışının, 14 OCAK 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra bölge genelinde etkili olarak kıyı şeridinde yer yer 5 ila 10 cm, iç kesimlerde yoğun (20-30 cm) olmak üzere Cuma (14.01.2022) günü sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kıyılarda kuvvetli rüzgar ile buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU’NUN GÜNEYDOĞUSUNDAKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! : Yağışların; Hakkari, Bitlis, Batman, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Van’ın güney, Muş’un güneybatı, Diyarbakır’ın kuzeydoğu ve Bingöl’ün güneydoğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²/12 saat), rakımı 1100 m üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile çığ oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; Marmara’nın batısı ve Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-90 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

14 OCAK 2021 Cuma BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 14 OCAK 2021 Cuma Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

BURSA °C, 3°C

Çok bulutlu,14 OCAK 2021 Cuma sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

EDİRNE °C, 2°C

Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 2°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

KOCAELİ °C, 3°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, zamanla batısının parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 14 OCAK 2021 Cuma Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah saatlerinde kar yağışlı

DENİZLİ °C, 6°C

Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 7°C

Çok bulutlu

MUĞLA °C, 7°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 14°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 15°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah saatlerinde hafifi sağanak yağışlı

HATAY °C, 14°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 5°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cumasabah saatlerinde hafif kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 14 OCAK 2021 Cuma Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

ANKARA °C, 2°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, -1°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

KONYA °C, 1°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

SİVAS °C, 0°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 14 OCAK 2021 Cuma Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

BOLU °C, 0°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 2°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU °C, -1°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

14 OCAK 2021 Cuma ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması, Kar yağışlarının, 14 OCAK 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra bölge genelinde etkili olarak kıyı şeridinde yer yer 5 ila 10 cm, iç kesimlerde yoğun kar (20-30 cm) yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BAYBURT °C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

ÇORUM °C, 1°C

Çok bulutlu, 14 OCAK 2021 Cuma sabah saatlerinde kar yağışlı

SAMSUN °C, 5°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, 14 OCAK 2021 Cuma öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON °C, 8°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri yoğun kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Hakkâri, Bitlis ve Şırnak çevreleri ile Van’ın güney, Muş’un güneybatı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²/12 saat), rakımı 1100 m üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

ERZURUM °C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 5°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

14 OCAK 2021 Cuma GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, doğusunun yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde görülmesi, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır’ın kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli yağmur, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunun yükseklerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuzeydoğu ilçelerinde kuvvetli, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

GAZİANTEP °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİİRT °C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

14 OCAK 2021 Cuma DENİZLERDE HAVA
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı denizlerde-Hava-2.jpg

Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Marmara, Doğu Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, batısı akşam saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de batı kuzeybatıdan 4 ila 6, batısı kuzeybatıdan ilk saatlerde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: Zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, kuzeyi akşam saatlerinde 4 ila 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi akşam saatlerinde kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,5m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8; Doğu Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m; Görüş: Zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, zaman zaman güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi, yağış ve pus anında orta, sis anında zayıf.