Hava durumu 12 Mart 2022 Cumartesi Bölgelerimizin Son durumu açıklandı! | Emlakinfo
Gündem

Hava durumu 12 Mart 2022 Cumartesi Bölgelerimizin Son durumu açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 12 Mart 2022 Cumartesi hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 12 Mart 2022 Cumartesi hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 12 Mart 2022 Cumartesi hava tahmin raporu açıklandı
Bugün 12 Mart 2022 Cumartesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Çanakkale hariç), İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Mersin, K. Maraş, Osmaniye, HatayBolu ve Düzce çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu’nun güneybatısı ile Mersin, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; İstanbul, Bursa, Yalova ve Muş ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Akdeniz kıyıları dışında ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa), Hakkari çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; ; İstanbul, Bursa, Yalova ve Muş ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa), Hakkari çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara, Ege’nin iç kesimleri ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

12 Mart 2022 Cumartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, doğusu ile yarın öğle saatlerinden sonra Balıkesir çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Bursa ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE -2°C, 3°C

Çok bulutlu

İSTANBUL -3°C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere kar yağışlı

KIRKLARELİ -5°C, 2°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yerel kar yağışlı

KOCAELİ -4°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -13°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kar yağışlı

DENİZLİ -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Mersin çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Hatay çevrelerinin yağmurlu, K. Maraş çevrelerinin karla karışık yağmurlu ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ISPARTA -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğu kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -7°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kar yağışlı

KAYSERİ -10°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

KIRŞEHİR -7°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimleri ile yarın Bolu ve Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -9°C, -3°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kar yağışlı

DÜZCE -6°C, 0°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU -7°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK -3°C, 0°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerine kadar yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

12 Mart 2022 Cumartesi ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Orta karadeniz’in yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 0°C, 3°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

SAMSUN -1°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

TOKAT -7°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere kar yağışlı

TRABZON 1°C, 4°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muş ve Bitlis ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -9°C, -4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS -10°C, -3°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA -5°C, 3°C

Çok bulutlu,bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN -7°C, 0°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kuzey ve doğu kesimlerinin yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -2°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP -3°C, 6°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

SİİRT -2°C, 5°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA -1°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

12 Mart 2022 Cumartesi DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz’in batısında fırtına, Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, batısı 5 ila 7, sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısında 8, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 6 ila 8, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Doğu Karadeniz ile zamanla Batı Karadeniz ‘in batısında 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz’in doğusu öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, öğleden sonra 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Denizli Oto Ekspertiz