GYODER'de yeni dönem başladı | Emlakinfo
EmlakGündem

GYODER’de yeni dönem başladı

GYODER'de yeni dönem başladı

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) 21. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda GYODER’in kurumsal kimliğinde değişiklikler yapıldı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, GYODER’in ismi ‘Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği‘ olarak değiştirilirken Yönetim Kurulu Başkanlığı’na tekrar Mehmet Kalyoncu seçildi.

Yaklaşık bir yıldır kurumsal kimlik çalışmalarında yoğunlaştıklarına dikkat çeken GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, daha yenilikçi bir kimliğe sahip GYODER oluşturmayı planladıklarını belirterek, “Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği olan ismimizi, üyelerimizin onayı ile Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği olarak değiştirdik. Gayrimenkul sektörünün birleştirici gücü olan GYODER’in birlik oluşturma becerisini, yeni ismimizle daha güçlü ve etkin bir şekilde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“SEKTÖRÜ HAREKETLİ BİR DÖNEM BEKLİYOR”

Konuşmasında gayrimenkul sektörünü çok hareketli ve farklı bir sürecin beklediğini belirten GYODER Başkanı Kalyoncu, “Bundan sonra birçok yenilik hayatımızı, ekonomimizi, sektörümüzü hatta bireysel alışkanlıklarımızı etkileyecek. GYODER Ailesi olarak, hep birlikte sektörümüzü bu yeni dünyaya hazırlamak zorundayız. Yenilikleri kaçırma, geride kalma lüksümüz yok. Biz bu yeni dünyaya hazırlanmanın, 3T olarak kısalttığımız prensiplerle güçlendirilmiş bir kültürle mümkün olabileceğine inanıyoruz. ‘Tabiat’, ‘teknoloji’ ve ‘tasarım’. Sektörümüzün doğaya saygılı, teknolojinin en güncel imkanlarından faydalanan ve iyi tasarlanmış projeler üretme motivasyonuyla hareket etmesi ve ürettiğimiz her bir projenin, çaktığımız her bir çivinin şehirlerimize bir iz bıraktığının bilincinde olması gerekiyor. Ürettiğimiz her proje kendi çocuklarımıza layık gördüğümüz nitelikte olmalı” ifadelerini kullandı.

9 ANA BAŞLIKTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

GYODER’ın çalışmalarından bahseden Kalyoncu, başkan olarak geçirdiği 1 yılda 9 ana başlık altında; ‘Türkiye’de gayrimenkul sektöründeki algının iyileşmesi’, ‘GYO’ların ve sektörün sermaye piyasalarında olmasına imkan veren diğer araçların önünü açmak’, ‘Sektörü akademiyle daha yakın hale getirmek, araştırmaya değer veren bir sektör olmasına katkıda bulunmak’, ‘Sektörün insan kaynağı niteliğini artırmak’, ‘Türkiye gayrimenkul sektörünün dünyada tanınmasını sağlamak’, ‘Türkiye’de faaliyette bulunan yabancı kurumsal gayrimenkul şirketlerinin sorunlarının çözümüne destek sunmak için devam ettirdikleri çalışmaları yeni dönemde de sürdüreceklerini aktardı.

GYODER’de yeni dönem başladı

GYODER'de yeni dönem başladı