Emlakİhaleler

Gemlik’te dev yatırım fırsatı: 22 gayrimenkul satışta

Gemlik'te dev yatırım fırsatı: 22 gayrimenkul satışta

Satışı konu olan gayrimenkuller arasında 19 adet arsa, 2 adet zeytinlik ve 1 adet çalılık imarlı gayrimenkul yer alıyor.

Gayrimenkuller, Gemlik’in Şahinyurdu, Hisar, Orhaniye, Kurşunlu, Umutbey ve Yeni Mahalle bölgelerinde yer alıyor.
Gayrimenkuller için düzenlenecek ihalenin 30 Mayıs 2021 günü Gemlik Milli Emlak Müdürlüğü’nde yapılacağı bildirildi.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

Gemlik’te satışa sunulan gayrimenkuller için toplam 19 milyon 989 bin 500 TL satış bedeli belirlendi. Öte yandan gayrimenkuller ihalede tek tek satılacak.

Orhaniye Mahallesi’nde 13 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 256 bin TL ile 1 milyon 828 bin TL arasında değişiyor. Satışa sunulan 1 adet zeytinlik imar durumuna sahip gayrimenkul için ise 77 bin TL satış bedeli belirlendi.

Umutbey Mahallesi’nde 2 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 448 bin TL ile 546 bin TL arasında değişirken ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 89 bin TL seviyesinden başlıyor.

Yeni Mahalle’de ise 2 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 1 milyon 287 bin TL ile 1 milyon 866 bin TL arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

İhalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi. İhale ve gayrimenkullere dair tüm detaylara Gemlik Milli Emlak Müdürlüğü’nden ulaşılabilir.

Gemlik'te dev yatırım fırsatı: 22 gayrimenkul satışta