Elbistan'da dev yatırım fırsatı: 84 gayrimenkul satışta | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Elbistan’da dev yatırım fırsatı: 84 gayrimenkul satışta

Elbistan'da dev yatırım fırsatı: 84 gayrimenkul satışta
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yer alan ve mülkiyeti Elbistan Belediye Başkanlığı’na ait olan toplamda 84 adet gayrimenkul satışa sunuldu.

Satışa sunulan gayrimenkuller için 22 Kasım 2021 günü gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. İhalenin Elbistan Belediyesi Meclis Salonunda düzenleneceği belirtildi.

Satışı konu olan gayrimenkullerin tamamı arsa özelliği taşıyor. Arsalar kendi içerisinde kentsel servis alanı (KSA) ve ticari alan imar durumunu taşıyor.

FİYATLAR 174 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Elbistan Belediyesi tarafından kentsel servis alanı imar durumunu taşıyan 80 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların fiyatları 174 bin TL ile 794 bin TL arasında değişiyor. Arsalar için talep edilen geçici teminat tutarı ise 5 bin 230 TL seviyesinden başlıyor.

Satışa sunulan arsalar arasında 4 adet ticari alan imar durumunu taşıyan arsa yer alıyor. Bu arsaların büyüklükleri bin 425 metrekare ile bin 582 metrekare arasında değişirken fiyatları, 1 milyon 568 bin TL ile 1 milyon 741 bin TL arasında değişiyor.

Arsalar ihalede tek tek satılacak. Öte yandan yapılan bilgilendirmeye göre taşınmazların tapu devri, ihaleden 6 ay sonra yapılacak. Peşin ödemelerde ise tapu devri hemen yapılacak.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

Yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince açık artırma usulü ile düzenleneceği belirtildi. İhale ve arsalara dair tüm detaylara Elbistan Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü Emlak İstimlak Servisi aracılığıyla ulaşılabilir.

Elbistan'da dev yatırım fırsatı: 84 gayrimenkul satışta