Çukurova’da TOKİ imzalı 333 konutluk dönüşüm projesi için düğmeye basıldı - Emlakinfo
Toki

Çukurova’da TOKİ imzalı 333 konutluk dönüşüm projesi için düğmeye basıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm ve sosyal konut projeleriyle daha önce ev sahibi olamamış vatandaşlara uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansını sunuyor. TOKİ projeleri aynı zamanda güvenli ve nitelikli bir yaşam alanını şehirlere taşıyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Adana’daki yeni TOKİ projesinin Çukurova ilçesinde kurulacağı belirtildi. Projede ihale süreci başladı.

TOKİ Adana Çukurova projesinin ihalesi bugün düzenlenecek. İhalenin sonuçlanması ve kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra projede inşaat çalışmaları başlayacak.

DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Çukurova’nın Göl Mahallesi’nde TOKİ imzasıyla hayata geçirilecek kentsel dönüşüm çalışmasıyla toplamda 333 adet yeni konut inşa edilecek. Proje kapsamında alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Projenin ihalesinde yapılan bilgilendirmeye göre, yer tesliminden sonra projenin 650 takvim günü içerisinde tamamlanması gerektiği belirtildi. Projedeki konut özellikleri, konut fiyat ve ödeme seçenekleri, başvuru takvimi, kura çekim tarihi gibi konularda resmi bilgilendirmelerin sonraki aylarda TOKİ tarafından yapılması bekleniyor.

ORDU’DA DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

TOKİ tarafından Ordu’nun Kabadüz ilçesinde yeni bir projenin hayata geçirileceği duyuruldu. Kabadüz Merkez Mahallesi’nde kurulacak söz konusu projede 74 adet konut inşa edilecek. Proje kapsamında alt yapı ve sosyal donatılar da oluşturulacak.

TOKİ Ordu Kabadüz sosyal konut projesinin ihalesi Şubat ayında düzenlenecek. İhaleden sonra projede inşaat süreci başlayacak.