Bölgelerimizin 26 Temmuz 2021 Hava tahmin Raporu paylaşıldı | Emlakinfo
Gündem

Bölgelerimizin 26 Temmuz 2021 Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Bölgelerimizin 26 Temmuz 2021 Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bölgelerimizin 26 Temmuz 2021 Pazartesi  hava tahmin raporu yayımlandı

Bölgelerimizin 26 Temmuz 2021 Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Çankırı, Sivas, Kars ve Ardahan çevreleri, Karaman, Niğde ve Kayseri’nin doğu kesimleri ile bu akşam saatlerinde Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Samsun ve Sinop çevreleri ile Bartın’ın doğu, Karabük ve Kastamonu kuzey, Ordu’nun batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ege ve Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinde Sinop çevreleri ile Bartın’ın doğu, Karabük ve Kastamonu kuzey çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Samsun çevreleri ve Ordu’nun batı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı ve çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren Sakarya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 22°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

İSTANBUL 23°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 18°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 22°C, 32°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Uşak, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 15°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 26°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 23°C, 37°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 21°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Burdur ve Isparta çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 25°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 27°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 25°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA 19°C, 33°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Sivas çevreleri ile Karaman, Niğde ve Kayseri’nin doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 18°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 17°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA 20°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 13°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Sinop çevreleri ile Bartın’ın doğu, Karabük ve Kastamonu’nun kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 14°C, 26°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 19°C, 30°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 12°C, 25°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 19°C, 28°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinde Samsun çevreleri ile Ordu’nun batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 19°C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BAYBURT 14°C, 33°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 23°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 24°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren il geneli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 15°C, 34°C

Parçalı bulutlu

KARS 14°C, 33°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, 26 Temmuz 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 21°C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN 17°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 25°C, 39°C

Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR 23°C, 41°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 25°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 27°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

26 Temmuz 2021 Pazartesi DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, zamanla batısında 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, akşam batısı 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.