Birçok şehirde uygun fiyatlı lojman satışı yapılıyor | Emlakinfo
Emlakİhaleler

Birçok şehirde uygun fiyatlı lojman satışı yapılıyor

Birçok şehirde uygun fiyatlı lojman satışı yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile 10 yılını tamamlamış ve bazı istisna durumların dışında kalan lojmanları (kamu konutu) ekonomiye kazandırma adına satış ihaleleri düzenleniyor.

Takvim’de yer alan habere göre, Ekim ayında aralarında İstanbul, İzmir, Samsun, Muğla gibi şehirlerin yer aldığı birçok kentte lojman satışı yapılacak. Fiyatları 85 bin TL seviyesinden başlayan lojmanlara başvuru süreci devam ediyor.

Yatırımcılara 2+1 ve 3+1 tipinde lojmanlar sunulacak. İhaleler ve lojmanlara dair detaylı bilgilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri aracılığıyla ulaşılabilir.

LOJMANLARIN SATIŞA SUNULDUĞU ŞEHİRLER

Ekim ayı içerisinde lojman satışı yapılacak şehirler şu şekilde: Aydın, Artvin, Hatay, Karabük, Kayseri, İzmir, Balıkesir, Tekirdağ, İstanbul, Samsun, Muğla, Çanakkale, Erzurum, Rize, Antalya, Bursa, Konya.

Satışa sunulan lojmanlar açık artırma usulü ile ihale ediliyor. Öte yandan lojmanların sahip ilk teklif fiyatı, diğer konut fiyatlarına kıyasla oldukça uygun seviyede görülüyor. Aynı zamanda kolay ödeme imkanları da hazırlanıyor.

ÖNCELİKLİ ALIM HAKKI OLUYOR

Satışa hazırlanan bir lojmanda hayat süren memur varsa öncelikli alım hakkı o kişiye tanınıyor. Eğer öncelikli alım hakkı kullanılmazsa o lojman genel satışa çıkıyor ve teklifler alınıyor.

Birçok şehirde uygun fiyatlı lojman satışı yapılıyor