Arnavutköy'de millet bahçesi hayata geçiriliyor | Emlakinfo
EmlakGündem

Arnavutköy’de millet bahçesi hayata geçiriliyor

Arnavutköy'de millet bahçesi hayata geçiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi projeleri, şehirlere yeşil alanı bol, nitelikli bir sosyal yaşam alanı kazandırıyor.

Bakanlık, 2023 yılına kadar her şehirde en az bir adet millet bahçesinin olması için çalışma yürütüyor.

Millet bahçesi çalışmaları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla yürütülüyor. Öte yandan millet bahçesi hayata geçirilen bölgelerde emlak piyasası da bu durumdan olumlu anlamda etkileniyor.

İstanbul’un gelişmekte olan ilçeleri arasında gösterilen Arnavutköy’de yeni bir millet bahçesi projesi daha hayata geçirilecek. Proje, Bolluca bölgesinde inşa edilecek.

İHALESİ YAPILDI

Arnavutköy Millet Bahçesi Projesi’nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Projede inşaat çalışmalarının, ihalenin sonuçlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle başlaması bekleniyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu proje alanında 2 bin 859 ağaca ve geniş peyzaj alanlarına yer verilecek. Projede aynı zamanda tema bahçeleri, millet kıraathanesi, dinlenme alanları, seyir terasları ve piknik alanları yer alacak.

Ailelerin çocuklarıyla keyifli vakit geçirebilmesi adına çok sayıda sosyal donatıya yer verilen projede; çocuk oyun alanları, bisiklet yolu yer alacak. Vatandaşların sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri adına da yürüyüş ve koşu alanları da hayata geçirilecek.

Arnavutköy'de millet bahçesi hayata geçiriliyor