Antalya'nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi | Emlakinfo
Emlakİnşaat

Antalya’nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi

Antalya'nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi
Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, Antalya konut piyasası ve inşaat sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

Dünya’da yer alan habere göre, inşaat sektörünün uzun zamandır bir krizle mücadele ettiğini belirten Sert, sektörde 5 sene bu yana her geçen gün karlılık oranının gerilediğini dile getirdi.

Antalya’da inşaat satış fiyatlarının oturmadığına dikkat çeken Sert, bazı kentlerdeki inşaat sektöründeki metrekare birim satış fiyatlarının Antalya’nın daha da üzerinde olduğunu aktardı.

Dünyada en güzel şehirler arasında gösterilen Antalya’da konut satış fiyatlarının daha da değerli olması gerektiğini öngördüklerini belirten Sert, “Satış değerinin yükselmesi içinde vatandaşın alım gücü yükselmeli. Antalya’da fiyatların her geçen gün arttığını düşünüyorum. Bunların birinci sebebi inşaat maliyetlerine gelen zamlar. Geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığınız zaman aynı malzemelerde yüzde 110 gibi artan fiyat artışları var. Her geçen gün şartlar zorlaşıyor. Müteahhitlik, gelir kazanç noktasına baktığımızda birçok sektörün altına düştü” ifadelerini kullandı.

“ALTINTAŞ GELECEK VADEDEN BİR BÖLGE”

Antalya’nın inşaat sektöründeki yeni cazibe merkezinin Aksu ilçesine bağlı Altıntaş bölgesi olduğunu belirten Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, “Aksu, Antalya’da bir Konyaaltı kadar değerli bir bölgemiz. Tarım bölgesi olmasından ve imara geç açılmasından dolayı bir türlü istenilen cazibesini yakalayamamıştı ancak son dönemlerde Altıntaş tekrardan imara açıldı ve güzel projelerimiz başladı. Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Altıntaş gelecek vadeden bir bölge. Yatırımcılarımızın bu bölgeye yönelmesini istiyoruz. Altıntaş konumu gereği denize, şehre ve havalimanına çok yakın ve o bölgede büyük arsalar var. Sizin kumaşınız ne kadar büyükse ve ne kadar verimliyse, terzi de bilinçliyse çok güzel bir ürün elde edersiniz. Altıntaş’ın da bu konuda arsaları çok düzgün. Altıntaş bölgesini bir Konyaaltı olmaya aday olarak görüyorum. Bu bölge Aksu’nun mevcut konumunu 2 katına çıkartır diye tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

Antalya'nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi