Ankara’nın 7 ilçesinde yer alan gayrimenkuller, ihale ile satılacak - Emlakinfo
Emlakİhaleler

Ankara’nın 7 ilçesinde yer alan gayrimenkuller, ihale ile satılacak

Ankara'nın 7 ilçesinde yer alan gayrimenkuller, ihale ile satılacak
Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 30 adet gayrimenkul satışa sunuldu. Gayrimenkuller, düzenlenecek satış ihalesi ile satılacak.

Söz konusu ihalenin 22 ve 23 Aralık 2021 günleri Hipodrom Caddesi’nde yer alan büyükşehir belediye binasında düzenleneceği duyuruldu.

Satışa sunulan gayrimenkuller; Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut, Gölbaşı, Mamak, Pursaklar, Sincan ilçelerinde yer alıyor. Gayrimenkullerin ihaledeki satışı tek tek gerçekleştirilecek. Öte yandan gayrimenkullerin toplam satış bedeli 610 milyon 933 bin 881 TL olarak belirtildi.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak satış ihalesinin 22 Aralık’taki ilk oturumunda toplam 15 adet gayrimenkul satılacak. Bu gayrimenkuller arasında Etimesgut’ta 5 adet konut ve ticaret alanı imarlı arsa, Çankaya’da 1 adet sosyal ve kültürel tesis alanı imarlı arsa, Gölbaşı ve Pursaklar’da konut alanı imar durumunu taşıyan çeşitli arsalar yer alıyor. Bu gruptaki gayrimenkullerin muhammen satış bedeli, 1 milyon 215 bin TL ile 389 milyon TL arasında değişiyor.

23 Aralık’ta düzenlenecek ikinci ihalede de 15 adet gayrimenkul satılacak. Bu gayrimenkullerin fiyatları ise 562 bin TL ile 7 milyon 952 bin TL arasında değişiyor.

KAPALI TEKLİF ALINACAK

ABB’den ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, gayrimenkullerin 2886 sayılı Kanunun 36’ncı maddesi gereğince kapalı zarf usulü ile satılacağı belirtildi.

Satışa sunulan gayrimenkullere ve ihalelere dair tüm detaylara Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.

Ankara'nın 7 ilçesinde yer alan gayrimenkuller, ihale ile satılacak