Ankara, Şanlıurfa ve Manisa'daki millet bahçesi projeleri için düğmeye basıldı | Emlakinfo
GündemProjeler

Ankara, Şanlıurfa ve Manisa’daki millet bahçesi projeleri için düğmeye basıldı

Ankara, Şanlıurfa ve Manisa'daki millet bahçesi projeleri için düğmeye basıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen millet bahçesi çalışmaları ile şehirlere nitelikli ve yeşil alanı bol sosyal yaşam alanları kazandırılıyor. Bakanlığın 2023 yılı için belirlediği ‘her şehirde en az 1 millet bahçesinin hizmete açılması’ hedefine ulaşmak için çalışmalarını hızlandırdığı görülüyor.

Millet bahçesi projeleri, TOKİ aracılığıyla yürütülüyor. TOKİ’den önümüzdeki dönemlerde hayata geçirilecek yeni projelerin ihale duyuruları yapıldı.

Yapılan bilgilendirmede, Ankara’nın Pursaklar ilçesi, Şanlıurfa Ceylanpınar ve Manisa Şehzadeler’de yeni millet bahçesi kurulacak. İşte proje detayları…

PURSAKLAR’A NİTELİKLİ YAŞAM ALANI

Ankara’nın gelişmekte olan ilçesi Pursaklar’da millet bahçesi kuruluyor. TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, projenin ihalesinin 4 Ocak 2022 günü düzenleneceği kaydedildi. Hayata geçirilecek projede çok sayıda sosyal donatı kurulacak. Projenin Pursaklar emlak piyasasına doping etkisi yaratabileceği düşünülüyor.

CEYLANPINAR’A MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde hayata geçirilecek millet bahçesinin ihale süreci başladı. Projenin ihalesi ise 2 Şubat 2022 günü düzenlenecek. Çok sayıda sosyal donatı ve geniş peyzaj alanının yer alçağı projede inşaat sürecinin önümüzdeki bahar döneminde başlaması bekleniyor.

MANİSA’YA DEV SOSYAL YAŞAM ALANI

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi İshak Çelebi ve Adakale mahalleleri çevresinde kurulacak millet bahçesi, 39 bin metrekarelik alan üzerinde hayat bulacak. Söz konusu projenin ihalesi düzenlendi. İhaleyi kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra bölgede inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

Ankara, Şanlıurfa ve Manisa'daki millet bahçesi projeleri için düğmeye basıldı
Denizli Oto Ekspertiz