Amasya Merkez'de yeni TOKİ projesi kuruluyo | Emlakinfo
İhalelerToki

Amasya Merkez’de yeni TOKİ projesi kuruluyo

Amasya Merkez'de yeni TOKİ projesi kuruluyo

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleriyle güvenli yapı stokunun oluşmasını sağlıyor. TOKİ’nin sosyal konut projeleri, aynı zamanda ev sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapıyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Amasya’nın Merkez ilçesi İpekköy Mahallesi’nde yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirilecek. Projenin ihale süreci başladı.

TOKİ Amasya İpekköy projesinde 425 adet konut inşa edilecek. Proje alanında aynı zamanda 1 adet ticaret merkezi, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

İHALESİ ARALIK’TA

TOKİ Amasya İpekköy projesinin ihalesi 20 Aralık günü düzenlenecek. İhaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

Öte yandan projedeki konut türleri, konut fiyat ve ödeme seçenekleri, konutlara başvuru tarihleri, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilendirmenin sonraki aylarda TOKİ tarafından yapılması bekleniyor.

BURSA’DAKİ YENİ PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

TOKİ tarafından Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yeni bir proje hayata geçirilecek. Projenin ihalesi bugün düzenleniyor.

Mustafakemalpaşa Lalaşahin Mahallesi’nde TOKİ imzasıyla kurulacak projede 683 adet konut, 13 adet dükkan ve çok sayıda nitelikli sosyal donatı oluşturulacak. Proje, deprem tehlikesine karşı güvenli konutları vatandaşlara uygun fiyatlar ile sunacak.

Amasya Merkez'de yeni TOKİ projesi kuruluyo