SON DAKİKA

Emlakinfo

Aksaray Merkez’de yer alan arsalar ihaleyle satılacak. İşte tüm detaylar

Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Aksaray Merkez ilçesinde bulunan arsa vasıflı gayrimenkuller için ihale düzenlenecek.

GoogleNews Abone ol
Aksaray Merkez’de yer alan arsalar ihaleyle satılacak. İşte tüm detaylar
Bu haber 02 Nisan 2021 - 23:50 'de eklendi

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesinin 14 Nisan 2021 günü düzenleneceği belirtildi. İhale, Aksaray Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü binasında yapılacak.

Satışa sunulan arsalar, Aksaray’ın Merkez ilçesi Zafer, Taşpınar ve Tacin mahallelerinde bulunuyor. Arsalar ihalede tek tek satılacak.

FİYATLAR 3.5 MİLYON SEVİYESİNDEN BAŞLIYOR

Zafer Mahallesi’nde satışa sunulan arsa, 6 bin 814 metrekare büyüklüğe sahip durumda ve 2 kat konut alanı kullanım iznini taşıyor. Arsa için ihalede 3 milyon 552 bin TL satış bedeli biçildi.

Taşpınar Mahallesi’nde yer alan arsa ise 2 bin 402 metrekare büyüklüğünde ve 5 kat konut alanı imar durumunu taşıyor. Bu arsa için 3 milyon 569 bin TL muhammen satış bedeli belirlendi.

Tacin Mahallesi’nde yer alan arsa, 8 kat ticaret alanı imar durumunu taşıyor. Bin 399 metrekare büyüklüğe sahip arsa için 4 milyon 199 bin TL satış bedeli belirlendi. Bu arsa için 420 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca açık teklif usulüyle yapılacağı belirtildi. İhaleye katılım göstermek isteyenlerden ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, tüzel kişilerden siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi gibi belgeler talep ediliyor.

Aksaray Merkez'de yer alan arsalar ihaleyle satılacak. İşte tüm detaylar
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER