Afyonkarahisar’daki riskli alanlarda çalışma yapılıyor - Emlakinfo
EmlakKentsel Dönüşüm

Afyonkarahisar’daki riskli alanlarda çalışma yapılıyor

Afyonkarahisar'daki riskli alanlarda çalışma yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla modern, sağlıklı yaşam alanları şehirlere kazandırılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Afyonkarahisar’da bir termal otelde gerçekleşen fidan dikim töreninde şehirde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili konuştu.

AA’nın aktardığı habere göre, kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığı 2012 yılından bu yana kentsel dönüşüm ve sosyal konut anlamında 2,5 milyon konutu vatandaşlara teslim ettiklerini belirten Bakan Kurum, “Şu anda da sahada yatırım değeri 90 milyar lira olan 300 bin konutumuzun inşası devam ediyor” diye konuştu.

1374 KONUTLUK PROJE HAZIRLANDI

Afyonkarahisar’da bir yandan riskli yapıların dönüştüğünü, diğer yandan tarihi kent meydanlarının ihya edildiğini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Şu an merkezde 2 riskli alanımız var. Buradaki 2 bin 276 yapının dönüşümüne hızla devam ediyoruz. Yine merkezde Gökçe Mahallesi’ndeki rezerv yapı alanımızı, hem dönüşüm hem de 100 bin sosyal konut projelerimizde kullanacağız. Şu anda bu bölgede 1374 konutluk bir sosyal konut projemizi de hazırladık. Biz gönül belediyeciliği diyoruz. Biz hiçbir zaman vatandaşımıza rağmen iş yapmadık, her şeyi milletimizle beraber yaptık. Yine aynı anlayışla onlarla birlikte yapmaya devam edeceğiz. Belki birileri Afyonlu kardeşlerimizin kafalarını karıştırmaya çalışabilir ama biz bugüne kadar projelerimizi anlatıyoruz. Yeni yatırımlarımızı anlatıyoruz. Temel atmaya dahi fırsat bulamadan projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız eser üretmek, eser siyaseti yapmak, bu anlayışla projelerimizi hayata geçirmektir. Hiçbir zaman vatandaşımızı mağdur etmedik, mağdur edecek adımlar atmadık” şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar'daki riskli alanlarda çalışma yapılıyor