Açelya Apartmanı bölgesinde kentsel dönüşüm başlıyor - Emlakinfo
Kentsel Dönüşüm

Açelya Apartmanı bölgesinde kentsel dönüşüm başlıyor

Açelya Apartmanı bölgesinde kentsel dönüşüm başlıyor

AA’nın aktardığı habere göre, incelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Açelya Apartmanı’nı yıkmak durumunda kaldıklarını belirterek yıkım sürecini büyük bir titizlikle, vatandaşların canına, malına zarar gelmeyecek şekilde yönetmeye gayret gösterdiklerini ifade etti.

BÖLGEDE DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Açelya Apartmanı çevresindeki 135 bağımsız bölüm, 5 ticari üniteden oluşan 11 binanın da yıkılma, göçme riskinin olması sebebiyle kentsel dönüşüm başlatma kararı aldıklarını belirten Bakan Kurum, “Bakanlığımız bu 11 bina, 35 bağımsız bölüm, 5 ticari üniteyi içeren kentsel dönüşüm projesini şu an sahada fiilen yürütmektedir. Açelya Apartmanı’nda eşyasını alamayan vatandaşlarımıza 30’ar bin lira eşya yardımı, kiracı kardeşlerimize 2 bin 500 lira taşınma yardımı, ev sahibi kardeşlerimize de 5 bin 750 lirası peşin olmak üzere her ay 1150 lira kira yardımı vermek üzere süreci yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bölgedeki 10 binanın boşaltıldığı bilgisini paylaşan Bakan Kurum, “2 dairemiz kaldı. Bir vatandaşımız yurt dışında, bir vatandaşımız da rahatsız olduğu için eşyalarını valiliğimizin gözetiminde bir depoya kaldıracağız. Bugün itibarıyla taşınma işlemini de 10 bina için tamamlamış olacağız” diye konuştu.

İNŞAAT 1 AY İÇİNDE BAŞLIYOR

Bölgede yürütülecek çalışmaların detaylarından da bahseden Bakan Kurum, “Bu çalışmaların akabinde en geç bir ay içerisinde burada inşaat sürecini başlatıp 1 yıl içerisinde de daha önce Kartal’da, İzmir’de, Elazığ’da, Malatya’da olduğu gibi Çankaya İleri Mahallemizde de vatandaşlarımızın yarasını Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hızlı bir şekilde sarma sürecine gireceğiz” şeklinde konuştu.

Açelya Apartmanı bölgesinde kentsel dönüşüm başlıyor