8 Aralık 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | Emlakinfo
Gündem

8 Aralık 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

8 Aralık 2021 Çarşamba
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 8 Aralık 2021 Çarşamba hava tahmin raporu açıklandı
8 Aralık 2021 Çarşamba
8 Aralık 2021 Çarşamba Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize dışında yurt genelinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle sağanak ve yağmur, Orta Toroslar Mevkisi, Karadeniz’in yüksek iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Güney Ege Kıyıları, Antalya’nın doğu çevreleri, Doğu Akdeniz, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batı ve kuzeyinde güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Ege’de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güneyli, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güney Ege’nin kıyı kesimleri, Doğu Akdeniz, Konya’nın güneybatı kesimleri, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

8 Aralık 2021 Çarşamba BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EDİRNE 8°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 10°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ 13°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLİ 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı, 8 Aralık 2021 Çarşamba öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

İZMİR 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz’de yerel kuvvetli, Antalya’nın doğu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu çevrelerinde yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 8°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların 8 Aralık 2021 Çarşamba yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğusunun yükseklerinde gece ve sabah saatlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Konya’nın güneybatı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KONYA 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde güneybatı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur, yer yer kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri hariç bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin yükseklerinde (Kayak Merkezleri) gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinde gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar görülmesi bekleniyor.

DÜZCE 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinde gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar görülmesi bekleniyor.

ZONGULDAK 14°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

8 Aralık 2021 Çarşamba ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin 8 Aralık 2021 Çarşamba yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ORDU 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

RİZE 11°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu

SAMSUN 18°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 15°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, (Kars, Van ve Iğdır hariç) bölge genelinin 8 Aralık 2021 Çarşamba yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, bölgenin yüksek kesimlerinde ve Ardahan, Ağrı, Erzurum ve Muş çevrelerinde kar şeklinde görülmesi; Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak çevrelerinde ise yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BİNGÖL 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmurlu

ERZURUM 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -8°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, batı çevreleri 8 Aralık 2021 Çarşamba öğle saatlerinden sonra yağmurlu

8 Aralık 2021 Çarşamba GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Diyarbakır’ın kuzey ve doğu çevreleri ile Siirt çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba, kuzey ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, 8 Aralık 2021 Çarşamba aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

8 Aralık 2021 Çarşamba DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de fırtına; Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, doğusu 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan, gece saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve kuzeybatıdan, kuzeyi güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, güneyi güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren kuzeyi güneydoğudan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8, batısı güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, doğusu yer yer 4,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.