0 Faizli Konut Kredisi Kimlere Verilir, Şartlar Nelerdir? - Emlakinfo
EkonomiEmlak

0 Faizli Konut Kredisi Kimlere Verilir, Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden sıfır faizli kredi desteği ile hak sahipliği belgesi getirenlere 240 bin TL veriyor!
TOKİ bir müjde de kredi çekmek isteyenlere verdi. Aranılan şartları taşıyan ve SGK üzerinden hak sahipliği belgesi getiren kişilere Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden sıfır faizli konut kredisi desteği sağlanacağı ilan edildi.

Yapılan açıklama büyük yankı uyandırırken ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için nakit para birikimi olmayan ve kredi çekmeyi düşünen kişileri harekete geçirdi. Milyonlarca kişi kredi paketinin detaylarını ve başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Peki, SGK faizsiz konut kredisi nedir, kimlere verilir, başvuru şartları neler, sıfır faizli kredi başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden sıfır faizli kredi desteği ile hak sahipliği belgesi getirenlere 240 bin TL veriyor!

SGK SIFIR FAİZLİ KREDİ NEDİR, FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLİR?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden devlet ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarını sağlarken bir destekte kredi çekmek isteyenlere verildi. TOKİ’nin ucuz konut satış ilanları yanı sıra ihtiyaç sahibi olan ve belirlenen şartlara sahip olan kişilere sıfır faizli konut kredisi desteğinde 2022 limiti açıklandı. 

TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamasında belirlenen şartları taşıyan kişilere SGK üzerinden faizsiz konut kredisi verileceği açıklandı. Söz konusu destekten yararlanmak isteyen kişilere talep etmiş oldukları faizsiz kredi ödemeleri Ziraat Bankası üzerinden yapılıyor.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLİYOR?

TOKİ tarafından yapılan açıklamada söz konusu destek kredisinin Toplu Konut Fonu’ndan Şehit Ailelerine, Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Yönetmeliği” kapsamında verildiği belirtildi. Her sene Devlet İstatistik Enstitüsü tarafından Türkiye geneli için ilan edilen yıllık fiyat artış oranı üzerinden arttırılan tutar 2022 senesi için 241 bin TL olarak belirlenmiş durumda. 

Kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin SGK üzerinden hak sahipliği belgesi alması şartı bulunurken söz konusu belgeyi sadece SGK ve Emekli Sandığı emeklileri harp veya vazife malulü olmaları sebebiyle aylık bağlananlar, 15 Temmuz gazileri, dul ve yetimleri alabiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com